2.14.87.1, 2019-04-02 08:54:09

Uzlāde.

Kā uzlādēt elektrisko automobili?

Uzlādēt mūsu elektriskos automobiļus ir vieglāk, nekā varētu šķist. Šajā pārskatā varat izpētīt, kā tā notiek.

1. Kas man jāzina?

image

Savu elektrisko Volkswagen jūs varat uzlādēt ārpus mājas uzlādes stacijā vai mājās, pieslēdzot elektrībai izmantojot atbilstošu rozeti vai uzlādes iekārtu Wall Box. Turklāt uzlādi netraucē lietus vai sniegs – elektriskais motors un tā komponenti ir pilnībā aizsargāti. Savienojums ar uzlādes kontaktu ir tik ciešs, ka ūdens tam netiks cauri.  

Uzlādēt varat arī mājās - katra elektriskā Volkswagen aprīkojumā ir iekļauts kabelis automobiļa uzlādei mājās jebkurā atbilstoši uzstādītā rozetē.

Maksimālai enerģijai - Volkswagen izmanto inovatīvu litija jonu tehnoloģiju. Pateicoties visaugstākās kvalitātes sastāvdaļām, elektriskā dzinēja komponentu nolietojums ir minimāls. Tādēļ Volkswagen savu elektromobiļu akumulatoriem piedāvā īpašu garantiju, kuras nosacījumus var apskatīt garantijas noteikumos. Vai arī līdz brīdim, kad ir nobraukti 160 000 kilometru – atkarībā no tā, kas iestājas pirmais. Šajā periodā elektrisko automobili var uzlādēt vairākus tūkstošus reižu.

2. Kā lai uzlādēju savu elektroautomobili?

Uzlādēt elektroautomobili ir gandrīz tas pats, kas uzpildīt benzīnu vai dīzeļdegvielu degvielas uzpildes stacijā. Ir dažādi veidi, kā to izdarīt, un katram no tiem ir savas priekšrocības.

image

Elektrības rozete

Uzlādes stacija jūsu mājās - elektriskos automobiļus var pieslēgt parastajām elektrības rozetēm, ja vien tās ir tehniskā kārtībā un atbilstoši uzstādītas. Gluži tāpat kā uzlādējot viedtālruni, vienu uzlādes kabeli ievietojiet rozetē un otru savienojiet ar automobiļa uzlādes ligzdu. Ar automobiļa atslēgu aizslēdziet automobili, un uzlāde sāksies. Piemēram, pievienojiet automobili lādētājam vakarā, uzlādējiet to, izmantojot nakts tarifu, un no rīta jums būs pilnībā uzlādēts elektriskais automobilis.

Uzlādes ilgums, izmantojot elektrības rozeti (2,3 kW):

e-up! – 10 h
e-Golf – 17 h 00 min
Golf GTE – 3 h 45 min
Passat GTE – 4 h 20 min

image

Ātra uzlāde ar uzlādes iekārtu Wall Box

Augstsprieguma uzlāde jūsu mājās -  ar uzlādes iekārtu Wall Box jūsu elektroauto uzlāde būs ātra un jaudīga. Turklāt uzlādes process ir arī daudz ērtāks – kabeli pievienojiet iekārtai, aizslēdziet automobili, un aiziet! Par automobiļa uzlādi liecina zaļa mirgojoša gaismiņa augšā kreisajā pusē. Uzlādes iekārtu par īpašu cenu jums uzstādīs mūsu sadarbības partneris MMX Energy. Uzlādei nepieciešamā enerģija tiek iegūta no jūsu mājsaimniecības pieslēguma par elektroenerģijas piegādātāja standarta tarifu. 

Uzlāde izmantojot Wall Box iekārtu:
e-up!1: 6 h 12 min* ar maks. jaudu 3,6 kW 
e-Golf2: 5 h 20 min* ar maks. jaudu 7,2 kW 
Golf GTE3: 2 h 25 min* ar maks. jaudu 3,6 kW 
Passat GTE4: 2 h 45 min* ar maks. jaudu  3,6 kW

* Uzlādes ilgums ar maiņstrāvas uzlādes iekārtu (7,2 vai 3,6 kW) no 0% līdz 100% (uzlādes līmenis).

image

Uzlāde publiskajās uzlādes stacijās

Ātra uzlāde ārpus mājas – savu elektrisko automobili varat uzlādēt arī jebkurā no publiskajām uzlādes stacijām, kuru skaits strauji aug. Arī šajā gadījumā, aizslēdzot automobili, kabelis tiek nofiksēts, lai neviens nevarētu pārtraukt uzlādes procesu bez jūsu klātbūtnes. 

e-up! – 6 h 12 min
e-Golf – 5 h 20 min
Golf GTE – 2 h 25 min
Passat GTE – 2 h 45 min

image

Uzlāde līdzstrāvas uzlādes stacijās

The turbo-charger: charge your car with DC power at CCS (short for Combined Charging System) charging stations. As higher current ratings can be achieved with DC power, the battery charges significantly faster. The e-up! and e-Golf are available with an optional CCS charging socket to use with these charging stations. You can also use the Volkswagen Charge&Fuel Card and the Charge&Fuel app at many of the stations.

e-up!: 40 min (80%)
e-Golf: 45 min (80%)

3. Kā mans elektriskais automobilis ar mani komunicē?

image

Elektroenerģijas patēriņš un nobraucamais attālums

Visu Volkswagen elektrisko automobiļu elektroenerģijas patēriņu un nobraucamo attālumu iespējams aplūkot vairākās vietās. Piemēram, e-up! un e-Golf tas ir redzams mērinstrumentu panelī un navigācijas sistēmā – Maps + More displejā. Car-Net e-Remote aplikācij ļauj apskatīt visus svarīgākos automobiļa datus arī tad, kad neatrodaties automobilī.

Iesakām.