Side frontal view of the new ID.7 in camouflage look in a desert environment.

Jaunais ID.7 ar kamuflāžas dizainu
Vīzija kļūst par realitāti

Atbrīvojiet vietu uz skatuves jaunajam ID. klāsta modelim — 2023. gada sākumā pirmoreiz plašākai publikai tiek demonstrēts iD.7 priekšražošanas modelis ar kamuflāžas dizainu. Elektrisko sedanu rotā digitāls kamuflāžas “ietērps”. Modeļa sērijveida variants tiks prezentēts pasaules sabiedrībai 2023. gada otrajā ceturksnī.

Atbrīvojiet vietu uz skatuves jaunajam ID. klāsta modelim — 2023. gada sākumā pirmoreiz plašākai publikai tiek demonstrēts iD.7 priekšražošanas modelis ar kamuflāžas dizainu. Elektrisko sedanu rotā digitāls kamuflāžas “ietērps”. Modeļa sērijveida variants tiks prezentēts pasaules sabiedrībai 2023. gada otrajā ceturksnī.

Jaunais ID.7 ar digitālu kamuflāžas dizainu piesaistīja visus skatienus izstādē CES (Consumer Electronics Show) Lasvegasā! Apmeklētājus pārsteidza šī priekšražošanas modeļa kamuflāžas krāsojums.

Atjautīgais un interaktīvais kamuflāžas dizains atspoguļo nākamo posmu ID. klāsta topošā nozīmīgākā modeļa digitalizācijā. Virsbūvi sedz 40 krāsas kārtas; dažas no tām ir vadītspējīgas, bet citas — izolējošas. 22 atsevišķi kontrolējamām virsbūves zonām tiek pievadīta elektrība zem virsējā pārklājuma, liekot tām izgaismoties (elektroluminiscence). Mijiedarbojoties ar skaņas sistēmu, atsevišķās zonas izgaismojas mūzikas ritmā.

Jaunas proporcijas, lielāks nobraucamais attālums  

Jaunais ID.7, kura sērijveida versija tiks prezentēta pasaules sabiedrībai 2023. gada otrajā ceturksnī, ir pirmais pilnībā elektriskais Volkswagen sedans, kas balstīts uz moduļveida elektropiedziņas matricu (MEB). Tā spilgtākās iezīmes: aerodinamisks dizains, atjautīga klimata kontroles koncepcija un paredzamais nobraucamais attālums līdz 700 kilometriem atkarībā no akumulatora kapacitātes (WLTP).

Right side view of the new ID.7 in camouflage look in a desert environment.

Jaunajam ID.7 ir tāds pats dizains kā citiem pilnībā elektriskajiem ID. klāsta modeļiem. Šī sedana stils izceļas ar aerodinamiskas formas priekšgalu un jumtu, kas palīdz samazināt enerģijas patēriņu un palielināt nobraucamo attālumu. Priekšā esošās gaisa ieplūdes mērķtiecīgi novirza gaisa plūsmu gar automašīnas sāniem uz aizmuguri. Šādi veidotie gaisa “aizkari” kontrolē gaisa plūsmu automašīnas sānos. Slīpais jumts vēl vairāk uzlabo jau tā lielisko ID.7 pretestības koeficientu.

Līdzīgi kā visi pārējie ID. klāsta modeļi, arī jaunais ID.7 ir balstīts uz Volkswagen Group izstrādāto moduļveida elektropiedziņas matricu. Moduļveida matricas priekšrocības ir īsa pārkare un gara garenbāze (2,97 metri), kas nodrošina plašāku salonu. Rezultāts ir sedans ID.7 ar luksusa klasei līdzvērtīgu ietilpību.

Inovācijas standartaprīkojumā

Jaunākais ID. modelis ir izstrādāts, vadoties pēc daudzām klientu atsauksmēm. Šādi bija iespējams uzlabot būtiskākās ekspluatācijas īpašības. Turklāt jaunā ID.7 standartaprīkojumā ir iekļautas daudzas inovācijas:

  • jaunas koncepcijas displejs;
  • papildinātās realitātes priekšējais displejs;
  • 38 centimetru (15 collu) ekrāns;
  • jauna klimata kontroles sistēma ar informācijas un izklaides sistēmas pirmajā līmenī integrētām vadīklām;
  • izgaismoti skārienjutīgie slīdņi.

Stils līdz vissīkākajai detaļai

Jaunās koncepcijas klimata kontroles sistēma ar atjautīgi veidotām ventilācijas atverēm sniedz dažādas priekšrocības: jaunais elektromobilis ID.7 uztver vadītāja tuvošanos ar atslēgas starpniecību. Tad automašīna automātiski aktivizē salona dzesēšanu karstā laikā un apsildi — aukstā laikā. Tas notiek, kamēr neviens vēl nav iekāpis automašīnā. Jaunās un atjautīgās gaisa ventilācijas atveres kontrolē gaisa plūsmu, dinamiski virzot to pa visu salonu, cik vien ātri iespējams.

Kad pasažieri ir iekāpuši automašīnā, ventilāciju var novirzīt ķermeņu virzienā vai netieši salonā. Šīs funkcijas vienmēr var skatīt, aktivizēt un individuāli iestatīt jaunajā, lielajā displejā. Atsevišķas funkcijas var aktivizēt ar balss vadību: kad ierunājat komandu “Hello Volkswagen, my hands are cold!”, jaunais ID.7 ieslēdz stūres apsildi. Turklāt plaukstu virzienā tiek mērķtiecīgi novirzīta silta gaisa plūsma.

Jaunais ID.7 paceļ mūsu elektromobiļu klāstu jaunā līmenī. Šis sedans ietver jaunākās tehnoloģijas un labākos parametrus.
Thomas Schäfer
Volkswagen ģenerāldirektors

ID. klāsts turpina paplašināties

Līdz ar jauno sedanu ID.7 Volkswagen paplašina savu pilnībā elektrisko ID. modeļu klāstu, radot piedāvājumu plašpatēriņa segmentā klientiem ar vidēji augstiem ienākumiem.

Jaunais ID.7 ir sestais ID. modelis kopumā un nākamais visā pasaulē izlaistais Volkswagen elektromobiļu modelis pēc ID.4. Šo elektrisko sedanu ir plānots izlaist trijos lielākajos tirgos — Ķīnā, Eiropā un Ziemeļamerikā. Eiropas modeļi tiks ražoti Volkswagen ražotnē Emdenē.

Līdz 2026. gadam Volkswagen plāno laist tirgū vēl deviņus elektromobiļu modeļus. Mērķis: nodrošināt atbilstošu piedāvājumu klientiem visos segmentos.

Rear view of the new ID.7 in camouflage look in a photo studio.

Abonējiet jau tagad un sekojiet līdzi jaunumiem!

Regulāri saņemiet jaunāko informāciju par ID. klāstu un elektromobilitāti.