2.17.94.1, 2019-07-05 00:05:51

Kā es varu samaksāt?

Samaksa vienā acumirklī.

Elektromobilis dod jums vairākas iespējas, kā viegli un ērti veikt maksājumus, izmantojot lietotni, maksājumu karti vai kredītkarti. Drīz vien jūsu autentifikācijas dati tiks saglabāti jūsu automobilī. Jums atliks tikai pieslēgties uzlādes stacijai. Maksājums tiek veikts automātiski. Un, pats labākais: ir pieejamas publiskas uzlādes stacijas, piemēram, lielveikalu autostāvvietās. Dažreiz uzlādi varat veikt pat bez maksas. 

image

Kontaktligzda un sienas uzlādes ierīce

Ja elektroauto tiek lādēts mājās, izmantojot elektrības rozeti vai uzlādes iekāru Wallbox, samaksa par uzlādi tiek iekļauta nākamajā elektroenerģijas rēķinā. Pavisam vienkārši.

Icon charging station

Publiskie uzlādes punkti

Arī publiskajās uzlādes stacijās pilsētās vai ārpus tām samaksāt par uzlādi ir pavisam vienkārši. Kā elektroauto īpašnieks, jūs izvēlēsieties elektroenerģijas piegādātāju, kurš piestādīs jums rēķinus par lādēšanai patērēto elektroenerģiju. Tā sauktais mobilitātes pakalpojumu sniedzējs (MPS) piedāvās jums tarifu, kas atbildīs jūsu vajadzībām — līdzīgi kā mobilo sakaru pakalpojumu sniedzējs. Arī šajā gadījumā jūs varat pielāgot atsevišķas iespējas un elektromobiļa enerģijas patēriņu. Ja attiecīgais MPS nenodrošina elektroenerģiju kādā uzlādes punktā, jūs varat izmantot lādēšanas funkciju un samaksāt tieši uzlādes punkta operatoram ar maksājumu karti. 

 • Maksāšanas veidi

  Maksāšanas veidi

  Lai par uzlādei izmantoto enerģiju varētu izrakstīt rēķinu, uzlādes punktam jāzina, kas jūs esat. Atkarībā no pakalpojumu sniedzēja jūs varat pierakstīties ar uzlādes karti vai lietotni (izmantojot NFC tehnoloģiju vai QR kodu). Vienkārši izvēlēties sev tīkamāko metodi. Summa tiek atskaitīta, izmantojot jūsu izvēlēto maksāšanas metodi . Vai arī izmantojiet uzlādes funkciju un maksājiet tieši uzlādes punkta operatoram ar maksājumu karti.

  Tarifi, lielākoties, tiek aprēķināti par uzlādes laiku, nevis uzlādē izlietoto elektroenerģiju, jo pašlaik ļoti maz uzlādes punktu ir sertificēti atbilstoši kalibrēšanas noteikumiem par precīza izlietotā elektroenerģijas daudzuma noteikšanu. Taču, ar laiku uzlādes stacijas tiks izmantotas arvien biežāk, tādēļ samaksa par izlietoto elektroenerģiju kļūs par normu.

 • (ISO saskarne)

  Pieslēdziet un uzlādējiet

  Lai padarītu uzlādes procesu vēl vienkāršāku, nākotnē jums būs tikai jāpievieno uzlādes kabelis, lai sāktu uzlādi. Izmantojot šo tehnoloģiju, ko sauc arī par Savieno & Uzlādē (Plug & Charge), jūsu autentifikācijas dati tiek saglabāti automobilī. Pēc tam uzlādes stacija automātiski atpazīst jūs. Ļoti praktiski.

  Šī tehnoloģija tiks laista klajā 2020. gadā un tiks ieviesta pakāpeniski, izmantojot ISO standartu, kas nozīmē, ka ar laiku Savieno & Uzlādē (Plug & Charge), uzlādes staciju skaits palielināsies.

 • Bezmaksas uzlāde

  Papildus maksas uzlādes stacijām ir arī daudzas publiskas uzlādes stacijas, kurās elektromobili iespējams uzlādēt nemaksājot, piemēram, lielveikalu vai mēbeļu veikalu stāvlaukumos. Tas padara iepirkšanos divtik patīkamu.

Jūs varētu interesēt: