privacy

Privātuma politika

# Tīmekļa vietnes www.volkswagen.de privātuma politika

## A. Datu pārzinis

Pateicamies, ka apmeklējat Volkswagen AG, Berliner Ring 2, 38440 Volfsburga, reģistrēts Braunšveigas 1. instances tiesas (Amtsgericht Braunschweig) Komercreģistrā ar numuru HRB 100484 (Volkswagen AG”), tīmekļa vietni. Turpmāk sniegta informācija par jūsu personas datu apstrādi, ko Volkswagen AG veic saistībā ar jūsu tīmekļa vietnes apmeklējumu.

## B. Personas datu apstrāde 

### a. Žurnālfailu apstrāde

Kad jūs apmeklējat mūsu tīmekļa vietni, tiek apstrādāti šādi žurnālfaili, pēc kuriem nevar noteikt jūsu identitāti:

* anonīms sīkdatnes ID, pēc kura nevar noteikt jūsu IP adresi;

* jūsu izmantotā operētājsistēma, izmantotā tīmekļa pārlūkprogramma un jūsu iestatītā ekrāna izšķirtspēja;

* jūsu apmeklējuma datums un laiks;

* tīmekļa vietnes, kuras esat pie mums apmeklējis un

* tīmekļa vietni, no kuras jūs mūs apmeklējat. 

Šīs tīmekļa vietnes viesošanai mēs izmantojam apstrādātāju Amazon Web Services (Amazon Web Services, Inc.). Ņemot vērā, ka izslēgt piekļuvi datiem no nedrošām trešajām valstīm, tika noslēgti tā dēvētie ES standarta līgumi kā piemērota garantija datu apstrādei valstīs, kas atrodas ārpus Eiropas. 

### b. Informatīvā izdevuma abonēšana

Jums tiek piedāvāta iespēja abonēt informatīvo izdevumu par dažādām tēmām vai produktiem. Šajā sakarā norādītos datus (uzrunu, vārdu, uzvārdu un e-pasta adrese, pēc izvēles titulu) mēs apstrādājam tikai ar mērķi sniegt jums šos pakalpojumus jūsu sniegtās piekrišanas ietvaros (VDAR 6. panta 1. punkta a) apakšpunkts). Volkswagen AG jūsu pieprasījuma un e-pasta adreses apstiprināšanai izmanto tā dēvēto Double Opt-In procedūru. Tas nozīmē, ka uz jūsu norādīto e-pasta adresi tiek nosūtīts e-pasta ziņojums ar lūgumu apstiprināt jūsu piekrišanu. Saistībā ar Double Opt-In procedūru mēs dokumentējam tīmekļa veidlapas nosūtīšanas IP adresi, datumu un laiku, kā arī Double Opt-In e-pasta apstiprināšanas IP adresi, datumu un laiku.

Jūs jebkurā brīdī varat bez maksas atsaukt savu piekrišanu ar turpmāku iedarbību attiecībā pret Volkswagen AG, piemēram, izmantojot katrā e-pastā ietverto saiti „Anulēt abonementu” vai šo tīmekļa vietni: https://datenschutz.volkswagen.de/. Plašāku informāciju par jūsu tiesību izmantošanu atradīsiet šīs privātuma politikas sadaļā „Jūsu tiesības”.

Tiklīdz jūs anulēsiet informatīvā izdevuma abonementu, personas dati, ko norādījāt informatīvajam izdevumam, tiks dzēsti, ja tas nebūs pretrunā ar citiem glabāšanas termiņiem (piemēram, ar nodokļiem saistītiem glabāšanas termiņiem). Informatīvo izdevumu izsūta Salesforce.com, Inc., kas darbojas kā apstrādātājs Volkswagen AG uzdevumā. Nevar izslēgt, ka informācijai piekļūst Salesforce.com, Inc. ar juridisko adresi ASV, tāpēc tika noslēgts atbilstošs ES standarta līgums (saprātīga garantija datu apstrādei ārpus Eiropas valstīm). Līguma izpildes nolūkos apstrādātie dati tiek turklāt aizsargāti ar ES-ASV privātuma vairogu, kā arī BCR (Binding Corporate Rules). Jums ir tiesības, saņemot informāciju par šo standarta līgumu, saņemt informāciju par ES-ASV privātuma vairogu un BCR. 

### c. Saziņas veidlapa

Jums ir iespēja sazināties ar mums un nosūtīt mums pieprasījumu, izmantojot saziņas veidlapu. Šajā sakarā mēs apstrādājam šādus datus: obligāti: uzrunu, vārdu un uzvārdu, e-pasta adresi, un pēc izvēles: titulu, tālruņa numuru. Mēs apstrādājam tajā norādītos datus, lai sazinātos ar jums un apstrādātu jūsu pieprasījumu (sal. VDAR 6. panta 1. punkta b) apakšpunkts). Apstrādes veikšanā mūs atbalsta Volkswagen Vertriebsbetreuungsgesellschaft mbH kā apstrādātājs.

Mēs dzēšam jūsu datus, tiklīdz esam atbildējuši uz jūsu pieprasījumu atbilstoši jūsu vēlmēm, ja tas nav pretrunā ar citiem glabāšanas termiņiem (piemēram, ar nodokļiem saistītiem glabāšanas termiņiem).

### d. Piekrišana reklāmai un tirgus izpētei

Ja vēlaties saņemt informāciju par mūsu produktiem, jūs varat izvēlēties atbilstošas reklāmas. Šajā gadījumā jūsu piekrišanas ietvaros (VDAR 6. panta 1. punkta a) apakšpunkts) reklāmas nodrošināšanas nolūkos tiek apstrādāti šādi dati: uzvārds, vārds, e-pasta adrese un/vai tālruņa numurs.) Volkswagen AG jūsu pieprasījuma un e-pasta adreses apstiprināšanai izmanto tā dēvēto Double Opt-In procedūru. Tas nozīmē, ka uz jūsu norādīto e-pasta adresi tiek nosūtīts e-pasta ziņojums ar lūgumu apstiprināt jūsu piekrišanu. Saistībā ar Double Opt-In procedūru mēs dokumentējam tīmekļa veidlapas nosūtīšanas IP adresi, datumu un laiku, kā arī Double Opt-In e-pasta apstiprināšanas IP adresi, datumu un laiku. Apstrādes veikšanā mūs atbalsta BOSSE IT Consulting GmbH kā apstrādātājs.

Jūs jebkurā brīdī varat bez maksas atsaukt savu piekrišanu ar turpmāku iedarbību attiecībā pret Volkswagen AG, piemēram, izmantojot šo tīmekļa vietni: https://datenschutz.volkswagen.de. Plašāku informāciju par jūsu tiesību izmantošanu atradīsiet šīs privātuma politikas sadaļā „Jūsu tiesības”.

Tiklīdz jūs atsauksiet savu piekrišanu, personas dati tiks dzēsti, ja tas nebūs pretrunā ar citiem glabāšanas termiņiem (piemēram, ar nodokļiem saistītiem glabāšanas termiņiem).

### e. Volkswagen ID

Ar Volkswagen ID jūs varat pieteikties vairākos Volkswagen AG vai trešo personu pakalpojumos. Tas kalpo kā centrālais lietotāja konts, kurā varat centralizēti pārvaldīt savus personas datus. Tam nepieciešamā datu apstrāde notiek līgumsaistību izpildes ietvaros (VDAR 6. panta 1. punkta 1. teik. b) apakšpunkts). Lai varētu izmantot noteiktas šīs tīmekļa vietnes funkcijas, ir jāpiereģistrējas Volkswagen ID iegūšanai vai jāpiesakās ar esošo Volkswagen lietotāja kontu. Tīmekļa vietnē pieejamas arī funkcijas, kuras paredz, bet nepieprasa reģistrāciju vai pieteikšanos Volkswagen ID. Ja izmantosiet Volkswagen ID, jūsu izvēlētais pakalpojums tiks piesaistīts jūsu Volkswagen lietotāja kontam. Šī piesaiste tiks veikta vienīgi tad, ja būsiet tai piekritis (VDAR 6. panta 1. punkta 1. teik. a) apakšpunkts). Plašāku informāciju par datu apstrādi Volkswagen ID ietvaros varat iegūt privātuma politikā, vietnē: https://vwid.vwgroup.io/data-privacy.

#### i. ID.3 1ST īpašās versijas reģistrācija

ID.3 1ST īpašās versijas reģistrācijas ietvaros tiek apstrādāti norādītie personas dati. Tie ietver jūsu vārdu un privāto kontaktinformāciju (uzrunu, adresi un e-pasta adresi).

Mēs apstrādājam jūsu personas datus reģistrācijai, kā arī līguma izpildei saskaņā ar VDAR 6. panta 1. punkta b) apakšpunktu.

Pasūtījuma veikšanas nolūkos no dīlera tiek saglabāti tādi jūsu dati kā uzruna, tituls, vārds un uzvārds, adrese, valsts un reģistrācijas numurs, ja vien jūs iepriekš neatceļat jūsu reģistrāciju tīmekļa lietojumprogrammā.

Mēs anonimizējam jūsu iepriekš minētos personas datus, lai pēc izvēles nodotu analītiskiem mērķiem. Anonimizāciju palīdz veikt pakalpojumu uzņēmums Bosse IT-Consulting GmbH, kas atrodas Vācijā.

Anonimizācijas juridiskais pamats ir sevišķi svarīgu leģitīmo interešu ievērošana (VDAR 6. pants, 1.punkts, f) apakšpunkts). Volkswagen AG leģitīmās intereses ir raksturlielumu analīžu veikšana, izmantojot anonimizētus datus. Šīs analīzes tiek pilnībā veiktas bez informācijas par personu.

Līgumsaistību izpildes nolūkos (VDAR 6. panta 1. punkta b) apakšpunkts) tiek izmantota jūsu norādītā e-pasta adrese, lai nosūtītu jums informāciju par turpmāku procesa gaitu un līguma izpildi. Pastkastītē tiek saglabāti trīs jums nosūtāmi transakciju e-pasti, ko varat saņemt reģistrācijas kontekstā. Saglabāšana tiek arī izmantota, lai izskaidrotu šo e-pastu izsūtīšanas informācijas plūsmu nosūtītu apstiprinājuma un atcelšanas e-pastu gadījumā, ja jūs nesaņemat e-pastus un pieprasāt informāciju. Jūsu produktu pasūtīšanai izmantotie dati tiek dzēsti pēc 7 gadiem. 

Maksājumu apstrādei Volkswagen AG nodod jūsu datus Volkswagen Payments S.A.

Ja pēc reģistrācijas beigām vēlaties savā personīgajā Volkswagen We profilā importēt ID.3 1ST īpašās versijas siluetu, jūs to varat paveikt to pēc reģistrācijas beigām vai pēc pieteikšanās tīmekļa vietnē, noklikšķinot uz „Kopīgot ar Volkswagen We”. 

**Dīlera izvēle:** ID.3 1ST īpašās versijas reģistrācijas ietvaros jūs izvēlaties savu vēlamo dīleri, no kura vēlaties pasūtīt automašīnu. Ja izvēlaties savu vēlamo dīleri, dīleris tiek par to informēts. Līgumsaistību izpildei (VDAR 6. panta 1. punkta b) apakšpunkts) jūsu dati tiek nodoti jūsu izvēlētajam dīlerim, kas var ar jums sazināties reģistrācijas kontekstā, lai noskaidrotu iespējamos jautājumus.

**Volkswagen We:** Ja reģistrācijas procesa laikā nospiedāt pogu „Dalīties ar Volkswagen We”, nākamajā pieteikšanās reizē Volkswagen We jūsu We Garage tiek parādīts ID.3 1ST īpašās versijas siluets. Lai Volkswagen We Garage attēlotu ID.3 1ST īpašās versijas siluetu, kā arī parādītu papildu ar ID.3 1ST saistīto informāciju, nākamajā pieteikšanās reizē informācija par jūsu piekrišanu (VDAR 6. panta 1. punkta a) apakšpunkts) „reģistrācijas informācijas pārsūtīšanai” tiek kopīgota ar Volkswagen We. Ar jūsu piekrišanu nākamajā pieteikšanās reizē jūsu reģistrācijas dati tiek nosūtīti Volkswagen We. Ja atceļat savu reģistrāciju, Volkswagen We saņem arī šo informāciju nākamajā Volkswagen We pieteikšanās reizē. Pēc atcelšanas jūs neredzēsiet informāciju par reģistrāciju Volkswagen We.

### f. Citi pakalpojumi

Turpmāk norādītos pakalpojums var izmantot, nepiesakoties VW ID.

#### I. Konfigurators

Konfiguratorā vietnē volkswagen.de varat individuāli konfigurēt automašīnu atbilstoši jūsu vēlmēm un, pabeidzot konfigurāciju, to saglabāt un pārvaldīt jūsu Volkswagen ID.

#### II. Izmēģinājuma brauciens

Ja jums ir interese par kādu no mūsu automašīnām, jūs varat tīmekļa vietnē norādīt vēlēšanos veikt izmēģinājuma braucienu. Šajā nolūkā Volkswagen AG ievāc un nosūta jūsu izvēlētajam partnerim šādus personas datus: vārdu un uzvārdu, titulu, uzrunu, e-pasta adresi, dzimšanas gadu; ja vēlaties telefoniski sazināties ar jūsu izvēlēto servisa partneri, papildus arī tālruņa numuru. Ja vēlaties, iespējams izvēlēties vēlamos izmēģinājuma brauciena laikus. Šī datu ievākšana un nosūtīšana tiek veikta, balstoties uz līguma sagatavošanu (VDAR 6. panta 1. punkta b) apakšpunkts) izmēģinājuma brauciena veikšanai pie izvēlētā partnera. Nosūtītos datus partneris izmanto, lai sazinātos ar jums vēlamajā servisa kanālā.

Volkswagen AG dzēš jūsu norādītos personas datus pēc to nosūtīšanas servisa partnerim. Servisa partneris ir atbildīgs par to turpmāko apstrādi.

#### III. Dīzeļa un dabasgāzes piedziņas transportlīdzekļa identifikācijas numura (VIN) pieprasīšana

Dīzeļa un dabasgāzes piedziņas VIN pārbaudes ietvaros vietnē volkswagen.de jūs varat noskaidrot, vai uz jūsu automašīnu attiecas ar iepriekš minētajām piedziņām saistīta atsaukšanas akcija, darbnīcas akcija vai apkārtējās vides akcija. Šajā nolūkā Volkswagen AG ievāc šādus personas datus un īslaicīgai salīdzināšanai nosūta tos uz Volkswagen AG centrālo koriģējošo pasākumu īstenošanas sistēmu: automašīnas identifikācijas numuru (VIN). Izmantojot VIN, jūs saņemat informāciju par to, vai uz jūsu automašīnu attiecas pasākums, kā arī par to, vai jūsu automašīnai jau ir īstenots kāds pasākums. 

Šī datu apstrāde tiek veikta, balstoties uz leģitīmām interesēm (VDAR 6. panta 1.punkta f) apakšpunkts).

Volkswagen AG turklāt ir leģitīmās intereses informēt savus (potenciālos) klientus par to, vai jūsu automašīnai nepieciešama trūkumu novēršana cita starpā tā dēvētajā dīzeļa tematikā, kā arī par to, vai šādi darbi jau ir veikti. Papildus tam Volkswagen AG ir arī efektīvas juridiskās aizsardzības intereses, gan savā labā, gan apsūdzētu dīleru vārdā. Šīs intereses attiecas arī uz to, lai visiem juridiskā strīdā par automašīnu, uz kuru potenciāli attiecas dīzeļa tematika, iesaistītajiem nodrošinātu informāciju par nepieciešamu vai jau veiktu programmatūras atjauninājumu.

Turklāt arī trešajām personām ir likumīgās intereses uzzināt, vai uz automašīnu, ko personas vēlas iegādāties, attiecas dīzeļa tematika. Nodrošinot informāciju tiešsaistes portālā, Volkswagen AG izpilda savus pienākumus un nodrošina izskaidrojumu vienkāršā un pārskatāmā veidā.

Šo tīmekļa vietnes funkciju nodrošina Adacor Hosting GmbH kā apstrādātājs. Dati tiek dzēsti uzreiz pēc jūsu pieprasījuma.

#### IV. Cenas piedāvājums

Ja jums ir interese par kādu no mūsu automašīnām, jūs varat tīmekļa vietnē norādīt vēlēšanos saņemt cenas piedāvājumu. Šajā nolūkā Volkswagen AG ievāc un nosūta jūsu izvēlētajam partnerim šādus personas datus: vārdu un uzvārdu, titulu, uzrunu, e-pasta adresi; ja vēlaties telefoniski sazināties ar jūsu izvēlēto partneri, papildus arī tālruņa numuru. Šī datu ievākšana un nosūtīšana tiek veikta, balstoties uz līguma sagatavošanu (VDAR 6. panta 1. punkta b) apakšpunkts) piedāvājuma sniegšanai pie izvēlētā partnera. Nosūtītos datus partneris izmanto, lai sazinātos ar jums vēlamajā servisa kanālā. 

Volkswagen AG dzēš jūsu norādītos personas datus pēc to nosūtīšanas partnerim. Servisa partneris ir atbildīgs par to turpmāko apstrādi.

#### V. Vienošanās par konsultācijas tikšanos

Ja jums ir interese par kādu no mūsu automašīnām, jūs varat tīmekļa vietnē pieprasīt konsultācijas tikšanos. Šajā nolūkā Volkswagen AG ievāc un nosūta jūsu izvēlētajam partnerim šādus personas datus: vārdu un uzvārdu, titulu, uzrunu, e-pasta adresi; ja vēlaties telefoniski sazināties ar jūsu izvēlēto partneri, papildus arī tālruņa numuru. Turklāt ir pieejams teksta ievades lauks. Šī datu ievākšana un nosūtīšana tiek veikta, balstoties uz līguma sagatavošanu (VDAR 6. panta 1. punkta b) apakšpunkts) par konsultācijas tikšanos pie izvēlētā partnera. Nosūtītos datus partneris izmanto, lai sazinātos ar jums vēlamajā servisa kanālā. 

Volkswagen AG dzēš jūsu norādītos personas datus pēc to nosūtīšanas partnerim. Partneris ir atbildīgs par to turpmāko apstrādi.

#### VI. myVolkswagen

Turpmāk uzskatītie digitālie pakalpojumi ir pieejami myVolkswagen klientu sadaļā. myVolkswagen ir apkopota noderīga informācija un iestatījumi saistībā ar jūsu automašīnu un digitālajiem pakalpojumiem. Datu apstrādes juridiskais pamats ir VDAR 6. panta 1. punkta b) apakšpunkts. 

Minēto pakalpojumu izmantošanai nepieciešama pieteikšanās vai reģistrācija Volkswagen ID. 

#### VII. Žurnālfaili

Kad esat pieteicies sadaļā myVolkswagen ar savu Volkswagen ID, kļūdu rašanās gadījumā tiek reģistrēti šādi dati:

* jūsu Volkswagen ID lietotājvārdas;

* jūsu transportlīdzekļa identifikācijas numurs (ja ir radusies kļūda ar automašīnu saistītai funkcijai un iepriekš esat savam Volkswagen lietotāja kontam pievienojis automašīnu).

Šos žurnāla datus mēs reģistrējam, pamatojoties uz leģitīmām interesēm (VDAR 6. panta 1. daļas f) apakšpunkts), kas ietver ātru šajā lapā radušos kļūdu novēršanu un optimālu atbalstu jums kļūdu gadījumā. Šie žurnāla dati tiek glabāti šifrētā veidā un automātiski dzēsti pēc 30 dienām.

#### VIII. Virtuālā automašīnu garāža

Virtuālajā automašīnu garāžā jums ir iespēja savā Volkswagen ID profilā saglabāt savas pasūtītās vai jau īpašumā esošās automašīnas, lai mēs varētu jums tīmekļa vietnē sniegt pārskatu pār jūsu automašīnām un to aprīkojumu, kā arī nodrošināt ērtu piekļuvi citiem ar automašīnu saistītiem pievienotās vērtības pakalpojumiem bez nepieciešamības atkārtoti identificēt jūsu automašīnu. Lai to paveiktu, ievadiet pasūtījuma numuru (automašīnām, kas vēl tiek ražotas) vai šasijas numuru (VIN, jūsu īpašumā esošām automašīnām), lai identificētu savu automašīnu. Pēc tam jums ir iespēja brīvprātīgi ievadīt papildu automašīnas datus (valsts numura zīmi, iesauku), kas jums atvieglos automašīnas atpazīšanu tālāk pieejamajā automašīnu pārskatā. Ja šie dati jau ir pieejami Volkswagen ID, tie tiks nosūtīti uz automašīnu garāžu. Ja izvēlēsieties šos datus ievadīt, tie tiks saglabāti arī Volkswagen ID. 

Turpmāk jums šajā automašīnu pārskatā tiks parādīti jūsu automašīnas attēli ražošanas stāvoklī. Šie attēli tiek piesaistīti, balstoties uz jūsu ievadīto transportlīdzekļa identifikācijas numuru. Ja vēlaties savus datus dzēst vai mainīt, Jūs to varat izdarīt Volkswagen ID sadaļā.

#### IX. Multivides bibliotēka

Ja, izmantojot virtuālo automašīnu garāžu, esat savā Volkswagen ID saglabājis automašīnas, multivides bibliotēka ielādēs jūsu automašīnu aprīkojumu, balstoties uz saglabāto VIN vai pasūtījuma numuru, lai parādītu jūsu automašīnām atbilstošus video. Ja vēlaties savus datus dzēst vai mainīt, Jūs to varat izdarīt Volkswagen ID sadaļā.

#### X. Navigācijas karšu lejupielāde

Sadaļā Navigācijas karšu lejupielāde jūs varat datorā lejupielādēt jaunāko karšu materiālu un pēc tam ar to atjaunināt jūsu automašīnas navigācijas ierīci. Lai to paveiktu, jums ir jāpārnes lejupielādētie dati uz automašīnas navigācijas ierīci, izmantojot datu nesēju (piemēram, SD karti). Ja esat saglabājis savu automašīnu virtuālajā automašīnu garāžā, izmantojot VIN vai pasūtījuma numuru tiek ielādēts jūsu automašīnu aprīkojums, lai automātiski lejupielādei atlasītu atbilstošo automašīnas modeli, kā arī navigācijas ierīci. Ja vēlaties savus datus dzēst vai mainīt, Jūs to varat izdarīt Volkswagen ID sadaļā.

#### XI. We pakalpojumu meklēšana atbilstoši pilsētai

Šajos moduļos jums ir pieejams pārskats par jūsu pilsētā pieejamajiem We pakalpojumiem. Lai atvieglotu meklēšanu kartē, jūs varat manuāli ievadīt atrašanās vietu vai automātiski noteikt atrašanās vietu, izmantojot jūsu pārlūka/ ierīces atbilstošo funkciju. Lai attēlotu to kartē, šādi ievadīta/ noteikta atrašanās vieta tiek nosūtīta Google Inc. pakalpojumam Google Maps.

Plašāka informācija par Google īstenoto datu apstrādi pieejama šajā saitē:

https://policies.google.com/privacy?hl=lv

#### XII. Volkswagen Lounge ieskaitot pasūtījuma statusa izsekotāju

Ja jūs kā (jauns) klients esat pasūtījis automašīnu, tad jūs varat myVolkswagen sadaļā skatīt sava pasūtījuma pašreizējo statusu. Informācija par to ir ietverta jūsu pasūtījuma numurā. Šis pasūtījuma numurs tiek saglabāts jūsu Volkswagen ID, tiklīdz jūs ielādējat pasūtīto automašīnu myVolkswagen sadaļas virtuālajā garāžā. Noklikšķinot uz „Jūsu pasūtījuma statuss”, Volkswagen piekļūst saglabātajam pasūtījuma numuram un parāda pašreizējo pasūtījuma statusu. Jebkurā brīdī vara labot vai dzēst informāciju, izmantojot Volkswagen ID sadaļu. 

#### XIII. Piedāvājumu sadaļa

Ja reģistrētā myVolkswagen sadaļā esat izvēlējies un saglabājis partneri, noklikšķinot uz „Jūsu piedāvājumi” varat piekļūt šī partnera precēm. Ja esat saglabājis vairākus partnerus kā vēlamos Volkswagen partnerus, varat izmantot filtra opciju, lai pārslēgtos starp partneriem un skatītu individuālus piedāvājumus. Šim nolūkam jūsu saglabātie partneri tiek saglabāti jūsu Volkswagen ID. Jebkurā brīdī varat mainīt saglabāto partneru izvēli. Ja vēlaties dzēst partneri vai mainīt izvēli, jūsu izmaiņas tiek saglabātas Volkswagen ID. Piedāvājumu sadaļā tikai pieejama informācija par pieejamajiem partnera produktiem. Partnerim nekādi dati netiek nosūtīti. Uz apstrādi attiecas VDAR 6. panta 1. punkta 1. teik. b) apakšpunkts.

#### XIV. Apmeklējuma rezervēšana tiešsaistē

Noklikšķinot uz „Jūsu apmeklējuma rezervēšana”, jūs kā myVolkswagen sadaļas lietotājs ar reģistrētu, pasūtītu vai esošu automobili varat ērti nosūtīt jūsu vēlamajam Volkswagen partnerim apmeklējuma izvēli, ieskaitot ar to saistīto konsultācijas iespēju. Lai rezervētu apmeklējumu pie jūsu vēlamā Volkswagen partnera, ir nepieciešams jūsu izvēlētajam partnerim nosūtīt tālāk norādītos datus no jūsu Volkswagen ID, izmantojot reģistrēto myVolkswagen sadaļu. Izmantojot funkciju „Jūsu apmeklējuma rezervēšana”, no myVolkswagen sadaļas jūsu Volkswagen partnerim tiek nosūtīta marka, modelis, kā arī šasijas numurs, savukārt no jūsu Volkswagen ID profila – jūsu vārds, uzvārds, adrese, e-pasta adrese un uzruna, kā arī jūsu  tālruņa numurs, ja tas ir norādīts Volkswagen ID. Datus izmanto tikai jūsu Volkswagen partneris, lai rezervētu apmeklējumu un sagatavotu darba uzdevumu. Tā ietvaros Volkswagen partneris apstrādā e-pasta adresi, lai apstiprinātu apmeklējumu, un tālruņa numuru, lai ātri sazinātos.  Ja savā Volkswagen ID neesat saglabājis tālruņa numuru, jūsu Volkswagen partnera tīmekļa vietnē tiks parādīts pieprasījumus to norādīt iepriekš minētajā nolūkā. Šī iepriekš uzskaitīto datu ievākšana un nosūtīšana tiek veikta, balstoties uz līguma sagatavošanu (VDAR 6. panta 1. punkta 1. teik. b) apakšpunkts) par vienošanos par apmeklējumu pie izvēlētā partnera. Jūsu dati, kas norādīti apmeklējuma rezervēšanai tiešsaistē, netiek saglabāti.

#### XV. Servisa kupons

Noklikšķinot uz „Servisa kupons”, jūs varat myVolkswagen sadaļā piedalīties Volkswagen AG rīkotajā servisa kuponu akcijā saistībā ar Volkswagen produktu vai lietotas Volkswagen automašīnas iegādi un tiešsaistē pieteikties kuponam. Lai varētu piedalīties akcijā, jums ir jānorāda jūsu klienta dati (valsts, vārds, uzvārds, iela, mājas numurs, pasta indekss, dzīvesvieta, e-pasta adrese, pēc izvēles: uzruna, tālruņa numurs). Turklāt nepieciešams portālā augšupielādēt transportlīdzekļa reģistrācijas apliecību vai pirkuma apstiprinājumu. Šajā sakarā norādītie personas dati netiek saglabāt Volkswagen ID, bet tikai ievākti, apstrādāti un izmantoti saskaņā ar VDAR 6. panta 1. punkta b) apakšpunktu, lai pārbaudītu un izmaksātu servisa kupona summu. Iepriekš aizpildītu datu lauku gadījumā šī informācija nāk no jūsu saglabātajiem Volkswagen ID profila datiem, ko vajadzības gadījumā varat mainīt. Iepriekš aizpildīto datu izmaiņas naudas atmaksas akcijas veidlapā neizraisa jūsu datu atjaunināšanu un saglabāšanu Volkswagen ID. Līguma saistību izpildes ietvaros saskaņā ar VDAR 6. panta 1. punkta 1. teik. b) apakšpunktu Volkswagen AG nodod iepriekš minētos klienta datus Volkswagen Vertriebsbetreuungsgesellschaft mbH servisa kupona akcijas pieprasījuma likumības pārbaudei. Dati tiek glabāti 15 gadus.

### g. Datu pārsūtīšana

Personas datu pārsūtīšana tiek veikta tikai nepieciešamajā apmērā. Dati tiek pārsūtīti, piemēram, kad izmantojat dīleru meklēšanas pakalpojumu, lai atrastu dīleri, kas pēc tam tiek parādīts Google Maps kartē. Plašāka informācija par Google Maps īstenoto datu apstrādi pieejama šajā saitē: https://cloud.google.com/maps-platform/terms/

### h. Automašīnu meklēšana

Automašīnu meklēšanā pieejami jauni, gadu veci un lietoti automobiļi no Volkswagen partneriem un darbiniekiem. 

Izveidojot automašīnas pieprasījumu, jūs varat nosūtīt pieprasījuma e-pastu Volkswagen un/vai Audi partnerim. Šis e-pasts tiek nosūtīts tieši izvēlētajam Volkswagen partnerim. Mēs neveicama jūsu personas datu apstrādi.

Jūs varat vienoties par izmēģinājuma braucienu, izmantojot tīmekļa vietni. Šajā nolūkā mēs apstrādājam jūsu norādīto kontaktinformāciju (vārdu, adresi, e-pasta adresi, tālruņa numuru), kā arī vēlamo automašīnas modeli. Mēs pārsūtām jūsu izmēģinājuma brauciena pieprasījumu jūsu izvēlētajam Volkswagen partnerim tālākai apstrādei un izmēģinājuma brauciena veikšanai (VDAR 6. panta 1. punkta b) apakšpunkts). Partneris apstrādā jūsu norādītos datus, lai sazinātos ar jums un vienotos par brauciena laiku, izpildītu līguma saistības vai veiktu darbības pirms līguma noslēgšanas (līguma sagatavošana), kas izriet no jūsu pieprasījuma.

Varat izmantot tīmekļa vietni, lai sazinātos ar pārdošanas konsultantu. Šajā nolūkā mēs apstrādājam jūsu norādīto kontaktinformāciju (vārdu, adresi, e-pasta adresi, tālruņa numuru), kā arī modeli, par kuru vēlaties saņemt konsultāciju. Mēs pārsūtām jūsu pieprasījumu jūsu izvēlētajam Volkswagen partnerim tālākai apstrādei un saziņai (VDAR 6. panta 1. punkta b) apakšpunkts). Šajā nolūkā Volkswagen partneris apstrādā jūsu norādītos datus, lai sazinātos ar jums un vienotos par brauciena laiku, izpildītu līguma saistības vai veiktu darbības pirms līguma noslēgšanas (līguma sagatavošana), kas izriet no jūsu pieprasījuma.

Volkswagen automašīnu meklēšanā ievākti dati tiek tālākai apstrādei pārsūtīti Audi AG uzdevuma sagatavošanas ietvaros.

Personas datu pārsūtīšana tiek veikta tikai nepieciešamajā apmērā. Dati tiek pārsūtīti, piemēram, kad izmantojat pakalpojumu HERE Maps, lai atrastu dīleri, kas pēc tam tiek parādīts kartē. Plašāka informācija par Here Maps īstenoto datu apstrādi pieejama šajā saitē:

https://legal.here.com/lv-lv/privacy/policy

## C. Personas datu ievākšana, apstrāde un izmantošana pakalpojumā Self Service 

Pakalpojumā Self Service sniegtas atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem saistībā ar mobilitātes pakalpojumiem. Ievadot jautājumu ievades laukā „Jūsu jautājums” tiek aktivizēts pakalpojums Self Service, kas piedāvā jums atbildes uz jūsu jautājumu. 

Self Service veiktā jūsu norādīto datu apstrāde pakalpojuma izmantošanas laikā notiek, pamatojoties uz VDAR 6. panta 1. daļas f) apakšpunktu, jo mums ir leģitīmās intereses piedāvāt jums kā tīmekļa vietnes www.volkswagen.de/iddirect lietotājam vislabāko iespējamo servisu un atbildēt uz jūsu jautājumu atbilstoši vajadzībām.

Jūs varat izmantot Self Service, neinformējot mūs par savu identitāti. Kvalitātes nodrošināšanas nolūkos tiks saglabāts vienīgi sesijas ID. Ja jūs tomēr izlemjat sniegt personas datus pakalpojumā Self Service, esam veikuši turpmāk norādītos aizsardzības pasākumus.  

Lai novērstu personas datu saglabāšanu, jūsu ievadītais teksts tiek automātiski skenēts, meklējot personas datus. Turklāt sistēma tehniski atpazīst tādas skaitļu virknes kā pasta indeksi, māju numuri un transportlīdzekļu identifikācijas numuri (VIN). Tādā veidā atpazītus pasta indeksus un māju numurus sistēma automātiski neatgriezeniski padara neatpazīstamus un tikai tad saglabā. Sistēma tehniski pseidonimizē VIN numurus, automātiski noņemot pēdējās sešas zīmes. Tādējādi saīsinātais VIN ļauj atpazīt tikai sēriju, automašīnas modeli un izlaiduma gadu. Vairs nav iespējams noteikt konkrētu automobili un līdz ar to fizisku personu (automobiļa lietotāju, īpašnieku). Citus personas datus, kā arī vārdu un uzvārdu nevar automātiski padarīt neatpazīstamus, tādēļ tie tiek saglabāti pilnībā. Viss saglabātais saturs tiek dzēsts pēc 100 dienām.

Iepriekš minētā pakalpojuma īstenošanai mēs izmantojam apstrādātāju. Apstrādi mūsu uzdevumā veic uzņēmums Inbenta Holdings INC. 

## D. Sīkdatņu un izsekošanas rīku izmantošana

### a. Vispārīga informācija

Volkswagen AG savās tīmekļa vietnēs izmanto dažādas sīkdatnes. Sīkdatnes ir nelielas datnes ar konfigurācijas informāciju, kas tiek saglabātas jūsu ierīcē. Sīkdatnes būtībā tiek šķirotas trīs kategorijās. Ir sīkdatnes, kas obligāti nepieciešamas tīmekļa vietnes funkcionalitātei (tā dēvētās darbības sīkdatnes), sīkdatnes, kas uzlabo jūsu komfortu tīmekļa vietnes apmeklējuma laikā un, piemēram, saglabā jūsu valodas iestatījumu (tā dēvētās komforta sīkdatnes) un sīkdatnes, kas tiek izmantotas pseidonimizēta lietotāja profila izveidei (tā dēvētās izsekošanas sīkdatnes).  Šai tīmekļa vietnei ir paredzētas tikai darbības un izsekošanas sīkdatnes.

Darbības sīkdatņu apstrāde ir nepieciešama, lai jūs varētu apmeklēt tīmekļa vietni (VDAR 6. panta 1. punkta b) apakšpunkts).

Izsekošanas sīkdatnes tiek izmantotas tikai tad, ja tīmekļa lapas apmeklētājs ir sniedzis piekrišanu (VDAR 6. panta 1. punkta a) apakšpunkts). Piekrišanas tiek sniegta, izmantojot tā dēvēto sīkdatņu reklāmkarogu, uz kura ir aktīvi jānoklikšķina.

Jūs jebkurā brīdī varat ar turpmāku iedarbību atsaukt piekrišanu minētajai datu apstrādei ar uzskaitītajām sīkdatnēm un izsekošanas rīkiem, noklikšķinot uz turpmākās saites un mainot jūsu pašreizējās preferences mūsu Cookie Consent Manager:

[Pārvaldīt manas sīkdatņu preferences]

Plašāku informāciju par mūsu sīkdatnēm skatiet sīkdatņu direktīvā, kā arī informācijā zemāk.

* **Smart Signals:** Balstoties uz iepriekš aprakstīto lietošanas analīzi, Smart Signals vada personalizēta satura atveidošanu Volkswagen tīmekļa vietnēs. Šajā procesā netiek ievākti vai apstrādāti personas dati.

* **Ensighten:**

Ensighten ir tagu pārvaldības rīks, kas vada šeit aprakstītās tagu integrācijas. Ensighten šajā nolūkā neievāc personas datus.

### b. Adobe Analytics

Šī tīmekļa vietne izmanto tīmekļa analīzes pakalpojumu Adobe Analytics, lai analizētu lietotāju piekļuves šai tīmekļa vietnei. Datu apstrāde tiek veikta uz jūsu piekrišanas pamata (VDAR 6. panta 1. punkta a) apakšpunkts).

Analīzei jūsu ierīcē tiek saglabātas sīkdatnes un ar tām tiek ievākta informācija, kas tiek saglabāta mūsu apstrādātāja Adobe Systems Software Ireland Limited („Adobe”) serveros. Nevar izslēgt, ka informācijai piekļūst Adobe Systems Incorporated ar juridisko adresi ASV, tāpēc tika noslēgti atbilstoši ES standarta datu aizsardzības līgumi kā saprātīgas garantijas datu apstrādei ārpus Eiropas valstīm. Jums ir tiesības iegūt informāciju par šo standarta līgumu.

Adobe serveros saglabāto informāciju nevar tieši saistīt ar konkrētu personu, jo Adobe Analytics tiek lietots ar iestatījumiem „Before Geo-Lookup: Replace visitor’s last IP octet with 0” un „Obfuscate IP-Removed”. Ar iestatījumu „Before Geo-Lookup: Replace visitor’s last IP octet with 0” nodrošina, ka pirms tā sauktās ģeogrāfiskās lokalizācijas IP adrese tiek anonimizēta, pēdējās astoņas zīmes IP adresē aizstājot ar nullēm. Lai veiktu statistisko analīzi, lietotāja aptuvenā atrašanās vieta tiek pievienota izsekošanas paketei, kurā vēl ietilpst pilna IP adrese. Pirms izsekošanas pakete tiek saglabāta, IP adresi aizvieto ar atsevišķu statisko IP adresi – tā ir vispārīga IP adrese – ja ir konfigurēts iestatījums „Obfuscate IP – Removed”. Tādējādi IP adrese vairs nav ietverta saglabātajā datu kopā.

### c. Adform

Šī tīmekļa vietne izmanto tīmekļa izsekošanas rīku Adform. Adform ir Demand Side Platform un tiek izmantots kā rīks digitālo reklāmas laukumu iegādei. Adform izmanto sīkdatnes, lai pārslēgtos uz lietotājam nozīmīgām reklāmām, uzlabotu kampaņu rezultātu ziņojumus vai novērstu atkārtotu vienas reklāmas rādīšanu lietotājam. Ar sīkdatnes ID Adform atpazīst pārlūkā parādītās reklāmas un tādējādi var novērst atkārtotu parādīšanu. Adform izmanto šo sīkdatni arī, lai saprastu saturu, ar ko esat mijiedarbojies mūsu tīmekļa vietnēs, lai varētu jums vēlāk nosūtīt precīzi pielāgotas reklāmas. Turklāt Adform ar sīkdatņu ID palīdzību var atpazīt tā dēvētās konversijas, kas attiecas uz reklāmu pieprasījumiem. Tas notiek, ja lietotājs redz Adform reklāmu un vēlāk tajā pašā pārlūkā atver reklāmdevēja tīmekļa vietni un tajā kaut ko nopērk. Datu apstrāde tiek veikta uz jūsu piekrišanas pamata (VDAR 6. panta 1. punkta a) apakšpunkts). Jūs jebkurā brīdī varat ar turpmāku iedarbību atsaukt piekrišanu, noklikšķinot uz turpmākās saites un mainot jūsu pašreizējās preferences mūsu Cookie Consent Manager: https://www.volkswagen.lv/lv/Cookie-policy.html

Datu apstrādes pamats ir lietotāja dati. Tiek apstrādāta IP adrese, tīmekļa vietnes URL, iepriekš apmeklētas vietnes URL, tirgotāja domēns, Adform sīkdatnes ID, User Agent, laikspiedols un nosūtītājs. Piekļuve ievāktajiem datiem ir pieejama tikai Volkswagen AG, Adform A/S un phd Germany GmbH. Datu glabāšanas ilgums ir 13 mēneši. 

Plašāka informācija par Adform pieejama vietnē https://site.adform.com, savukārt par datu aizsardzību Adform A/S Dänemark vietnē: https://site.adform.com/privacy-center/overview

## E. Jūsu tiesības

Jums ir turpmāk norādītās tiesības, kuru izpildi jebkurā laikā bez maksas varat pieprasīt uzņēmumam Volkswagen AG. Plašāku informāciju par savu tiesību īstenošanu atradīsiet sadaļā E.

**Tiesības saņemt informāciju:** jums ir tiesības saņemt no mums informāciju (VDAR 15. pants) par savu personu datu apstrādi.

Tiesības labot: jums ir tiesības pieprasīt, lai mēs labotu (VDAR 16. pants) jūsu nepareizos vai nepilnīgos personas datus.

**Tiesības uz dzēšanu:** jums ir tiesības pieprasīt savu datu dzēšanu, ja pieprasījums atbilst VDAR 17. pantā minētajiem nosacījumiem. Pēc tam jums ir tiesības pieprasīt savu datu dzēšanu, ja vien tie vairs nav nepieciešami mērķiem, kuriem tie tika iegūti. Jums ir tiesības pieprasīt savu datu dzēšanu arī tad, ja mēs jūsu datus apstrādājam, balstoties uz jūsu piekrišanu, un jūs šo piekrišanu atsaucat.

**Tiesības ierobežot apstrādi:** jums ir tiesības pieprasīt ierobežot savu datu apstrādi, ja pieprasījums atbilst VDAR 18. pantā minētajiem nosacījumiem. Piemēram, gadījumos, kad jūs apstrīdat savu datu precizitāti. Uz laiku, kurā tiek pārbaudīta datu precizitāte, jūs varat pieprasīt ierobežot jūsu datu apstrādi.

___

**Tiesības iebilst:** ja dati tiek apstrādāti sevišķi svarīgās interesēs, jums ir tiesības iebilst pret savu datu apstrādi. Iebildums ir pieņemams, ja apstrāde notiek sabiedrības interesēs vai Volkswagen AG vai trešās puses likumiskajās interesēs. Iebilduma gadījumā lūdzam norādīt iemeslus, kāpēc iebilstat pret datu apstrādi.

Turklāt jums ir tiesības iebilst pret datu apstrādi tiešās tirgvedības nolūkos. Tas attiecas arī uz profilēšanu, ciktāl tā ir saistīta ar tiešo tirgvedību.

___

**Tiesības uz datu pārnesamību:** ja datu apstrāde tiek veikta, balstoties uz piekrišanu vai līgumsaistībām, un tā tiek veikta automatizēti, jums ir  tiesības saņemt savus datus strukturētā, plaši izmantotā un mašīnlasāmā formātā un tos nosūtīt citam datu apstrādātājam.

Tiesības uz atsaukumu: ja dati tiek apstrādāti, balstoties uz piekrišanu, jums ir  tiesības jebkurā laikā bez maksas atsaukt datu apstrādi, kas notiek saskaņā ar piekrišanu; atsaukums stāsies spēkā no šī brīža.

**Tiesības iesniegt sūdzību:** jums ir arī tiesības iesniegt sūdzību uzraudzības iestādē (piemēram, Lejassaksijas federālās zemes datu aizsardzības uzraudzītājam) par to, kā mēs apstrādājam jūsu datus. 

## F. Jūsu kontaktpersona

**Kontaktpersonas saistībā ar jūsu tiesību ievērošanu**

Jūsu kontaktpersonu jūsu tiesību nodrošināšanai, kā arī plašākas informācijas iegūšanai atradīsiet šajā tīmekļa vietnē: https://datenschutz.volkswagen.de. 

**Datu aizsardzības speciālists**

Ja jums ir jautājumi par datu aizsardzību, mūsu datu aizsardzības speciālists jums palīdzēs:

Datenschutzbeauftragter der Volkswagen AG

Berliner Ring 2, 38440 Wolfsburg

datenschutz@volkswagen.de

*Pēdējās izmaiņas: 2019. gada novembris*