Uzlāde un attālums

Kur es varu uzlādēt elektroauto?

Elektromobilitātei būs arvien lielāka nozīme mūsu ikdienā. Visticamāk, tā mainīs arī jūsu dzīvi. Tas ļaus atbrīvoties no veciem ieradumiem un saprast, ka daudz kas ir kļuvis vienkāršāk. Piemēram, elektroauto var uzlādēt kamēr guļat, strādājat  vai iepērkaties. Braukšanai nepieciešamo enerģiju var uzpildīt daudzās uzlādes stacijās ārpus mājas vai mājās. Turklāt, enerģijas izmantošana no atjaunojamiem resursiem veicina vēl ilgtspējīgāku nākotni ar vēl mazāku izmešu apjomu. Izklausās labi? Tā arī ir! 

Vehicle is charged in the car park of a supermarket

Uzlāde mājās.

Uzlādējiet savu elektromobili, kamēr guļat.

Iedomājieties, kā no rīta iekāpjat savā elektroauto un esat enerģijas pilns uzsākat dienu. Kamēr jūs naktī guļat, jūsu elektroauto akumulators tiek uzlādēts. Viss, kas jums šim procesam ir nepieciešams, ir papildus iegādājams uzlādes kabelis. Tas ļauj veikt uzlādi no jebkuras mājas/Schuko kontaktligzdas.

  1. Uzlāde ar elektrības rozeti: Uzlādēt elektromobili mājās ir vieglāk, nekā jums šķiet. Vienkārši pievienojiet uzlādes kabeli rozetei un uzlādes spraudni automobilī. Pēc tam aizslēdziet automobili, un uzlāde tiks sākta. 
  2. Uzlāde ar Wallbox iekārtu: Ja jums ir privātmāja ar garāžu vai nojumi, visvienkāršāk ir uzstādīt papildaprīkojumā pieejamo Wallbox uzlādes iekārtu. Uzlāde ir tikpat vienkārša, bet ērtāka un ātrāka nekā ar  eleketrības rozeti - vienkārši ievietojiet spraudni, aizslēdziet elektroauto un viss. Turklāt, tā kā uzlādes jauda ir daudz lielāka (11 kW, nevis 2 kW), tukšs elektromobiļa akumulators tiek pilnībā uzlādēts 5-8 stundās. Uzlādei nepieciešamā enerģija tiek iegūta no jūsu mājsaimniecības pieslēguma par elektroenerģijas piegādātāja noteikto tarifu. Ērtāk un ātrāk — tieši tas, kas vajadzīgs.
Close-up shot of a charging cable with a Mennekes connector (Type 2) that is being plugged into the ID. Buzz

Ja jūs īrējat mājokli, nevis dzīvojat savā mājā, vai arī jums pieder dzīvoklis daudzdzīvokļu mājā un automobili novietojat uz ielas mājas priekšā, sākotnēji uzlāde varētu šķist apgrūtinošāka, jo patlaban mums vēl ir daudz darāmā, lai nodrošinātu publisko uzlādes infrastruktūru katrā dzīvojamajā teritorijā. Tādēļ visvienkāršākā iespēja ir veikt uzlādi darba vietā, ja vien stāvvietā ir pieejama piemērota uzlādes infrastruktūra. Šīs iespējas priekšrocība ir tāda, ka gadījumā, ja esat katru dienu (piemēram, ik dienu nobraucat ap 50 kilometriem), jums katru nedēļu būs nepieciešama tikai viena uzlāde, kas aizņems aptuveni 5-8 stundas. Ideāli, jūs to varat veikt no rīta vai pēcpusdienā, kamēr esat darbā.

Vai jums pieder dzīvoklis daudzdzīvokļu namā ar garāžu? Latvijā šobrīd ir nepieciešama īpašnieku vairākuma piekrišana, lai varētu uzstādīt Wallbox uzlādes iekārtu. Taču arī šajā jomā ir manāmas izmaiņas. Likumdevēji nesen ir ieviesuši izmaiņas, lai palīdzētu cilvēkiem izmantot uzlādes punktu priekšrocības daudzdzīvokļu namos.  

Uzlāde darba vietā.

Uzlādējiet savu elektromobili, kamēr strādājat.

Arvien vairāk darba devēju elektrificē savus autoparkus un dienesta automobiļus. Daudzi darba devēji veido uzlādes infrastruktūru un piedāvā saviem darbiniekiem lādēt elektromobiļus vai hibrīdautomobiļus uzņēmuma uzlādes stacijās.

Charging station in front of an office building

Kamēr notiek elektroauto akumulatora uzlāde, dodieties iepirkties.

Jūs varat nesteidzīgi iepirkties, kamēr jūsu elektroauto atgūst enerģiju.

Mūsdienās laikam ir liela vērtība. Kāpēc neizmantot elektroauto uzlādes laiku, lai padarītu ikdienas darbus, piemēram, iepirktos? Uzlādes infrastruktūru savā teritorijā ierīko arvien vairāk lielveikalu un pat mēbeļu veikali. Tas nozīmē, ka jūs varat ne tikai uzlādēt elektroauto (nereti pat par velti), bet arī lietderīgi izmantot laiku, kamēr notiek uzlāde.

Vehicle is charged in the car park of a supermarket

Uzlāde pieejama nākamajā pagriezienā.

Uz lielceļa.

Ja ikdienā braucat lielākus attālumus, elektroauto ir jāuzlādē uz lielceļa. Labā ziņa ir tāda, ka tuvāko divu gadu laikā šajā ziņā sagaidāmas patīkamas izmaiņas. Tiek būvēta un paplašināta ātrās uzlādes infrastruktūra. Šajā jomā Volkswagen Group sadarbojas ar citiem automobiļu ražotājiem kopuzņēmumā IONITY, lai izbūvētu šādu infrastruktūru. Arī elektroenerģijas piegādātāji arvien vairāk investē ātrās uzlādes staciju būvniecībā uz automaģistrālēm, kas nozīmē, ka daudzās automaģistrāļu servisa stacijās attiecīgas uzlādes iespējas būs pieejamas jau tuvākajā laikā.

WeCharge App