Ilgtspēja

Kopā labākai klimata aizsardzībai

Klimata pārmaiņas ir viens no mūsdienu lielākajiem izaicinājumiem. Lai sasniegtu Parīzes nolīguma klimata pārmaiņu jomā noteiktos mērķus, nepieciešams samazināt transporta sektora radīto CO₂ izmešu daudzumu.

Protams, mēs vēlamies uzņemties šo atbildību. Lai sasniegtu savu mērķi un piedāvātu pilnībā elektriskus automobiļus, Volkswagen izmanto vispusīgu pieeju: Mobilitāte nākotnē nav tikai elektrificēta, bet arī ilgtspējīga.

Illustration Climate Protection

Ceļā uz klimatu neietekmējošu mobilitāti

Elektromobiļi ir ārkārtīgi energoefektīvi. Vai zinājāt, ka ar elektromobili varat aizbraukt trīs līdz četras reizes tālāk¹ ar to pašu enerģijas daudzumu, salīdzinot ar automobili ar iekšdedzes dzinēju? Tomēr ceļā uz ilgtspējīgāku mobilitāti ir vairāki izaicinājumi, kurus mēs vēlamies pārvarēt kopā ar jums: 

No vienas puses, elektromobiļu un, jo īpaši, to akumulatoru ražošanai nepieciešams vairāk enerģijas nekā automobiļu ar iekšdedzes dzinējiem ražošanai. No otras puses, enerģijas taupīšanas potenciāls lietošanas laikā ir atkarīgs no elektromobiļa uzlādei izmantotās elektroenerģijas veida.  

Map, range comparison combustion cars vs electric vehicles
Grafiks Ar iekšdedzes dzinēju aprīkota automobiļa nobraucamā attāluma salīdzinājums

Lai nodrošinātu, ka ražošanas procesā nepieciešamā papildu enerģija nerada lielākas oglekļa dioksīda emisijas automobiļa piegādes brīdī, esam sev noteikuši mērķi kļūt par pirmo autoražotāju, kura standarts ir jaunu, vidi neietekmējošu elektromobiļu ID.3 ražošana. Tas jums ļaus sākt izmantot automobili ar labāku oglekļa dioksīda bilanci.

Nature, climate protection, electric vehicle, ID.3

Ko mēs darām, lai aizsargātu klimatu

Emisijas rodas visa elektromobiļa dzīves cikla garumā. Lai tās ilgtspējīgi samazinātu, mēs ievērojam šo principu:

Vispirms izvairāmies, tad samazinām un beigās kompensējam nenovēršamas emisijas ar klimata aizsardzības projektiem.

Mūsu visaptverošā pieeja sākas ar energoefektivitātes uzlabošanas līdzekļiem un zaļās enerģijas izmantošanu mūsu rūpnīcā Cvikavā. Papildus tam mūsu piegādātājiem ir pienākums izmantot zaļo enerģiju akumulatoru šūnu ražošanā. 

Illustration life cycle of the ID.3
ID.3 dzīves cikla ilustrācija

Emisijas, no kurām ražošanas procesā nav iespējams izvairīties, tiks pakāpeniski samazinātas, un līdz tam tās tiks kompensētas ar sertificētu klimata aizsardzībai veltītu projektu palīdzību. Tas mums palīdzēs sasniegt mērķi un piedāvāt ID.3 ar 100 procentu CO₂ emisiju samazinājumu.

Lai ļautu pārvietoties, natstājot ietekmi uz klimatu, elektromobiļa lietošanas laikā mēs piedāvājam dažādas zaļās uzlādes iespējas — mājās, pilsētā un it visur pa ceļam.

 

Ko jūs varat darīt, lai aizsargātu klimatu

Mēs esam atbildīgi par to, lai, ražojot Jūsu elektromobili, mēs neietekmētu klimatu. Jūs esat atbildīgs par automobiļa izmantošanu, nekaitējot klimatam. Piedāvājam klimatam draudzīgus risinājumus visiem uzlādes scenārijiem:

  1. Jūs varat izmantot zaļo enerģiju savās mājās.
  2. Pilsētā varat viegli atrast zaļās enerģijas uzlādes stacijas, izmantojot „Zaļā ceļveža“ funkciju mūsu jaunajā mobilitātes un pakalpojumu lietotnē „We Connect“².
  3. Volkswagen atbalsta zaļās enerģijas izmantošanas un nepieciešamās infrastruktūras (Wallbox) paplašināšanu sadarbībā ar mūsu jauno elektroenerģijas piegādātāju Elli. Aktīvi aicinot savu darba devēju nodrošināt zaļās enerģijas uzlādes stacijas, savu ieguldījumu sniedzat arī jūs. 
  4. Braucot pa lielceļiem, jūs varat izmantot Eiropā jaudīgāko ātrās uzlādes tīklu, kas — ja vien ir attiecīgajā valstī pieejams — darbojas ar zaļo enerģiju: IONITYAtver ārējo saiti — kopuzņēmums, kuru izveidojām sadarbībā ar citiem autoražotājiem.
Gallery featuring green energy providers Elli and IONITY as well as charging infrastructure and Volkswagen We app.

 

 

 

¹ Salīdzinājums balstīts uz 60 kWh enerģijas, ko iespējams iegūt no 6 litriem dīzeļdegvielas, kas ir teorētiskais iekšdedzes dzinēja degvielas patēriņš uz 100 km un arī enerģijas daudzums, ar kuru elektromobilis teorētiski var nobraukt ap 400 km. Svarīgi ievērot, ka patiesais iespējamais nobraucamais attālums, kas ir sasniedzams, pateicoties augstākai elektromobiļa efektivitātei, lielā mērā ir atkarīgs no braukšanas stila un apkārtējās vides faktoriem (topogrāfija, temperatūra u. c.).

² Lai izmantotu bezmaksas lietotni We Connect, jums nepieciešams viedtālrunis ar saderīgu iOS vai Android operētājsistēmu un SIM karte ar datu pārraides iespēju. Tāpat jums būs nepieciešams jau noslēgts atbilstošs līgums par mobilo sakaru pakalpojumu sniegšanu vai arī tas jānoslēdz atsevišķi ar mobilo sakaru pakalpojumu sniedzēju.