Baterija ar sistēmu

Pārvērš elektrību mobilitātē. Kas sākotnēji varētu izklausīties vienkārši, patiesībā ir sarežģīti. Tādēļ mēs esam sagatavojuši skaidru un visaptverošu moduļveida elektriskās piedziņas matricas (MEB) baterijas sistēmas prezentāciju. Galu galā, jums ir jāzina, kas atrodas jūsu ID.3.

Volkswagen augstsprieguma baterija

Vienkārši izskaidrots: ID. Saimes baterijas sistēma

ID. Saimes no jauna izstrādātā moduļveida elektriskās piedziņas matrica (MEB) ir īpaši izstrādāta elektromobiļiem. Sistēmas pamatā ir ātras uzlādes baterijas sistēma, kas sastāv no dažāda baterijas moduļu skaita atkarībā no nepieciešamā nobraukuma. Katrā no šiem moduļiem ir 12 litija jonu baterijas elementi. MEB izmantotajiem elementiem ir “planšetveida elementu” dizains. Tie sastāv no vairākiem sakrautiem vai salocītiem aktīvajiem slāņiem, ko aptver elastīga ārējā plēve. Tādējādi planšetveida elementi tiek padarīti ļoti elastīgi formas ziņā un optimāli pielāgojami konkrētām prasībām. Turklāt to gludā virsma arī nodrošina augstu karstuma izkliedēšanu.

Volkswagen baterijas sistēma

MEB elektriskās platformas baterijas sistēma

1. Baterijas elementi

2. Baterijas moduļi

3. Baterijas sistēma

4. Baterija

5. Piedziņas sistēma

Vienkārši elektrificējoša: litija jonu baterija

Litija jonu baterijas elements vienmēr sastāv no četriem komponentiem: anoda, katoda, separatora un elektrolīta. Uzlādes laikā litija joni pārvietojas no katoda uz anodu un tiek tur uzglabāti. Elektroenerģija no elektrotīkla tiek pārveidota ķīmiskajā enerģijā. Izlādes procesa laikā – piemēram, lai darbinātu elektromotoru – tā darbojas pretējā virzienā: tagad litija joni pārvietojas no anoda atpakaļ uz katodu un pārvērš ķīmisko enerģiju elektroenerģijā.

Pieci galvenie izejmateriāli, kas nepieciešami litija jonu baterijas elementu ražošanai: kobalta, niķeļa un mangāna savienojums katodam (šī struktūra palīdz saglabāt litija lādiņa vadītāju), grafīts anodam un, protams, litijs, ko satur elektrolīts. 

Baterijas komponenti
1. Anods
2. Katods
3. Separators
4. Elektrolīts
5. Uzlāde
6. Izlāde