Skats no sāniem uz zilu VW ID.4, divi cilvēki sarunājas, priekšplānā redzama VW ID.3 aizmugure
1,4

Mobilā drošība jūsu rīcībā

2.
Strāvas patēriņš, kWh/100 km: kombinētais 19,3–16,4; CO2 izmeši, g/km: kombinētie 0. Transportlīdzeklim ir pieejami tikai patēriņa un izmešu lielumi saskaņā ar WLTP, nevis saskaņā ar NEDC. Informācija par patēriņu un CO2 izmešiem diapazonos atkarībā no izvēlētā automašīnas aprīkojuma.
3.
Strāvas patēriņš, kWh/100 km: kombinētais 16,3–15,2; CO2 izmeši, g/km: kombinētie 0. Transportlīdzeklim ir pieejamas tikai patēriņa un izmešu vērtības saskaņā ar WLTP, nevis saskaņā ar NEDC. Informācija par patēriņu un CO2 izmešiem diapazonos atkarībā no izvēlētā automašīnas aprīkojuma.

Mobilā drošība jūsu rīcībā

Vai jums uz ceļa rodas riepas bojājums? Aktivizējiet avārijas zvanu5, palīdzība jau ir ceļā. Pat tad, ja jūsu elektriskā automašīna reģistrē nelaimes gadījumu, par jums parūpēsies. Mobilā drošība var būt tik ērta.

Ārkārtas palīdzības izsaukuma pakalpojums jūsu ID. 

Ja jūsu ID reģistrē nopietnāku negadījumu, ārkārtas palīdzības izsaukuma sistēma eCall, kas ir nepieciešama Eiropas Savienībā, automātiski izsauc palīdzību, bet visi svarīgie dati tiek nosūtīti uz tuvāko glābšanas centru. Jūs varat arī izmantot SOS pogu savā automašīnā, lai manuāli veiktu ārkārtas palīdzības izsaukumu. Pēc tam jūs personīgi palīdzēs zvanu centrs5. Jūs varat izmantot šo pakalpojumu arī tad, ja neesat aktivizējis We Connect. Tādējādi nopietnā situācijā būsiet labās rokās.

Skats no apakšas uz VW ID.4 kontrolpulti ar panorāmas stikla jumtu, vīrietis vadītāja sēdeklī izmanto jumta konsoles vadības elementus
Skats caur VW ID.3 sānu logu uz sievieti, kura lieto viedtālruni

Avārijas zvans jūsu ID. 

Avārijas gadījumā jūs savā ID. jebkurā brīdī varat aktivizēt palīdzību avārijas gadījumā5. Un tas ir iespējams daudzās Eiropas valstīs. Nospiežot pogu jūs automātiski tiksiet savienots ar zvanu centru, kas var jums palīdzēt ar konkrētiem darbības ieteikumiem vai nosūtīt jums Volkswagen servisa transportlīdzekli. Ja esat noslēdzis We Connect līgumu, jūsu automašīnas dati tiks pārsūtīti automātiski.

6.
Mobilie tiešsaistes pakalpojumi We Connect izmanto 2G/3G/LTE mobilo sakaru tīklus. Tīklu operatori pakāpeniski atslēdz 2G/3G mobilo sakaru tīklus, sākot no 2020. gada. No šī brīža var rasties mobilo tiešsaistes pakalpojumu ierobežojumi.

Travel Assist ar anonīmajiem datiem jūsu ID. 

Papildaprīkojumā palīgsistēma Travel Assist ar anonīmajiem datiem7 var pastāvīgi vadīt jūsu ID. brauktuves vidū vai pa jūsu vēlamo līniju, vienlaikus automātiski saglabājot noteikto maksimālo braukšanas ātrumu un attālumu līdz priekšā braucošiem transportlīdzekļiem8. Turklāt Travel Assist uzrauga apkārtējo satiksmi, lai palīdzētu jums mainīt braukšanas joslas uz šosejas. Apvienojumā ar We Connect un atbilstošu papildu vienošanos par anonīmajiem datiem ir iespējama arī lietošana uz ceļiem ar tikai vienu joslu.9

VW ID.5 braukšanas palīgsistēmas Travel Assist shematisks attēlojums
10,4
10.
Strāvas patēriņš, kWh/100 km: kombinētais 18,4–16,1; CO2 izmeši, g/km: kombinētie 0. Transportlīdzeklim ir pieejami tikai patēriņa un izmešu lielumi saskaņā ar WLTP, nevis saskaņā ar NEDC. Informācija par patēriņu un CO2 izmešiem diapazonos atkarībā no izvēlētā automašīnas aprīkojuma.

Volkswagen atruna Volkswagen

1.
Lai izmantotu We Connect un We Connect Plus pakalpojumus ID. automašīnās, jums ir nepieciešams arī Volkswagen ID lietotāja konts un jāpiesakās vietnē We Connect / We Connect Plus ar lietotājvārdu un paroli. Pēc tam tiešsaistē ar Volkswagen AG ir jānoslēdz atsevišķs We Connect / We Connect Plus līgums. We Connect līguma ID. modeļu klāsta darbības laiks nav ierobežots uz trīs gadiem. We Connect Plus darbības laiks ir sākotnēji ierobežots uz trīs gadiem, un pēc šī perioda beigām to var pagarināt par maksu. Pēc automašīnas nodošanas jums būs 90 dienas laika, lai automašīnu piereģistrētu myvolkswagen.net vai We Connect ID. lietotnē (pieejama App Store un Google Play Store) un varētu izmantot We Connect Plus pakalpojumus visā bezmaksas darbības laikā, par kuru noslēgta vienošanās. Ja reģistrācija tiek veikta vēlāk, bezmaksas darbības laiks saīsinās. Noteiktus We Connect / We Connect Plus mobilos tiešsaistes pakalpojumus var izmantot tikai We Connect ID. lietotnē. Lai varētu izmantot bezmaksas lietotni, ir nepieciešams viedtālrunis, kas darbojas ar piemērotu iOS vai Android operētājsistēmu un SIM karte ar datu plānu mobilo sakaru līguma ietvaros, kas jums jau ir noslēgts vai atsevišķi jānoslēdz ar mobilo sakaru operatoru. Veicot datu apmaiņu internetā, atkarībā no jūsu mobilo sakaru tīkla tarifa, it īpaši ārzemēs, var rasties papildu izmaksas (piem., viesabonēšanas izmaksas).Mobilie tiešsaistes pakalpojumi ir pieejami tikai attiecīgi noslēgtā līguma darbības termiņā, kā arī līguma darbības termiņā tiem var tikt veiktas satura izmaiņas. Paketēs We Connect un We Connect Plus ietvertie pakalpojumi var atšķirties dažādās valstīs. Pieejamība ir atkarīga arī no automašīnas modeļa, aprīkojuma un instalētās programmatūras versijas. Tas attiecas arī uz trešo personu pakalpojumiem. Lai iegūtu papildinformāciju, lūdzu, apmeklējiet vietni: www.connect.volkswagen-we.com un vērsieties pie sava Volkswagen partnera. Lūdzu, ievērojiet arī pašreizējos vispārīgos darījumu noteikumus digitālajiem pakalpojumiem ID. modeļu klāstam.
4.

Norādītās patēriņa un izmešu vērtības tika izmērītas saskaņā ar tiesību aktos noteiktajām mērīšanas metodēm. 2022. gada 1. janvārī NEDC pārbaudes cikls tika pilnībā aizstāts ar WLTP pārbaudes ciklu, tāpēc pēc šī datuma automašīnām ar jaunu tipa apstiprinājumu NEDS vērtības nav pieejamas.

Norādes neattiecas uz vienu atsevišķu automašīnu, un tās nav daļa no piedāvājuma; šīs norādes ir paredzētas tikai tam, lai varētu salīdzināt dažādus automašīnu tipus. Papildaprīkojums un piederumi (stiprinājumi, riepu izmērs, utt.) var ietekmēt attiecīgos transportlīdzekļa parametrus, piemēram, var mainīt svaru, rites pretestību un aerodinamiku, un papildus laika un satiksmes apstākļiem un individuālajam braukšanas stilam ietekmēt degvielas patēriņu, elektrības patēriņu, CO₂ izmešus un transportlīdzekļa braukšanas rādītājus. Reālistisko pārbaudes apstākļu dēļ ar WLTP izmērītās degvielas patēriņa un CO₂ izmešu vērtības daudzos gadījumos ir augstākas par vērtībām, kas tika mērītas saskaņā ar NEDC (Eiropas Jauno braukšanas ciklu). Tādējādi, sākot ar 2018. gada 1. septembri, var būt izmaiņas par transportlīdzekļiem maksājamo nodokļu apmēros. Papildinformāciju par atšķirībām starp WLTP un NEDC skatiet vietnē http://www.volkswagen.de/wltp.

Plašāka informācija par oficiālo degvielas patēriņu un oficiālajām, specifiskajām jauno vieglo automašīnu CO2 izmešu vērtībām ir atrodama dokumentā “Vadlīnijas par jaunu pasažieru automašīnu degvielas patēriņu, CO2 izmešiem un elektroenerģijas patēriņu”, kas ir pieejams visās tirdzniecības vietās un DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, D-73760 Ostfildern vai vietnē www.dat.de/co2.

5.
Tikai ID. modeļiem, kas piegādāti ar vismaz Software 3.0 versiju.
7.
Papildu īpašais aprīkojums ID. modeļiem, kas piegādāti ar vismaz Software 3.0 versiju. 
8.
Sistēmas robežās.
9.
Palīgsistēmas funkcija „Travel Assist ar anonīmajiem datiem” ir izmantojam tikai sistēmas robežās un līdz automašīnas maksimālajam ātrumam. Automašīnas vadītāja pienākums ir vadīt automašīnu uzmanīgi, un viņam vienmēr jābūt gatavam ignorēt palīgsistēmu. Ja vadītājs iejaucas, vienmēr tiek dota pilnīga kontrole. Palīgsistēmas funkciju var aktivizēt un deaktivizēt jebkurā laikā, nospiežot pogu uz daudzfunkciju stūres rata. Lai aktivizētu pakalpojumu „Travel Assist ar anonīmajiem datiem” pirmo reizi, jums ir nepieciešams Volkswagen ID lietotāja konts un derīgs We Connect līguma darbības termiņš, (sīkāku informāciju, skatīt šeit: https://www.volkswagen.lv/lv/savienojamibas-un-mobilitates-pakalpojumi/savienojamiba.html). Turklāt ir nepieciešams atsevišķs līgums par anonīmajiem datiem, t. i., tā dēvēto tiešsaistes daļu. Pēc automašīnas piegādes, jums ir 90 dienas, lai aktivizētu tiešsaistes funkciju „Travel Assist ar anonīmajiem datiem”. Šī perioda beigās automātiski sākas sākotnējais tiešsaistes daļas izmantošanas periods. Jums ir iespēja pagarināt darbības laiku par maksu pēc tam, kad sākotnējais izmantošanas periods ir beidzies.Travel Assist tiešsaistes daļa ir pieejama šajās valstīs: Beļģija, Bulgārija, Dānija, Vācija, Igaunija, Somija, Francija, Grieķija, Lielbritānija un Ziemeļīrija, Īrija, Itālija, Horvātija, Latvija, Lietuva, Luksemburga, Malta, Nīderlande, Norvēģija, Austrija, Polija, Portugāle, Rumānija, Zviedrija, Šveice, Slovākija, Slovēnija, Spānija, Čehija, Ungārija un Kipra. „Travel Assist ar anonīmajiem datiem” tiešsaistes daļu var izmantot tikai mobilo sakaru tīkla pārklājuma robežās un ar atbilstošiem privātuma iestatījumiem, un to jebkurā laikā var deaktivizēt We Connect ID. lietotnē un portālā myVolkswagen. Tiešsaistes funkcijas, t. i., anonīmie dati, tiek nodrošinātas ar automašīnā integrētu interneta pieslēgumu. Ar to saistītās datu izmaksas, kas rodas Eiropā, sedz Volkswagen AG tīkla pārklājuma ietvaros. Veicot datu apmaiņu internetā, atkarībā no jūsu mobilo sakaru tīkla tarifa, it īpaši ārzemēs, var rasties papildu izmaksas (piem., viesabonēšanas izmaksas). Pakalpojumi ir pieejami tikai attiecīgi noslēgtā līguma darbības termiņā, kā arī līguma darbības termiņā tiem var tikt veiktas satura izmaiņas vai arī tie var tikt izbeigti. Lai iegūtu papildinformāciju, lūdzu, apmeklējiet vietni: www.connect.volkswagen-we.com un vērsieties pie sava Volkswagen partnera. Lai iegūtu informāciju par mobilajiem tarifiem, sazinieties ar mobilo pakalpojumu operatoru.
13.
Atbilstoši vispasaules saskaņotajai vieglo transportlīdzekļu un vieglo lietoto transportlīdzekļu testa procedūrai (Worldwide Harmonized Light Vehicles Test Procedure – WLTP) noteiktās vērtības. Viena modeļa dažādo aprīkojuma variantu veicamā attāluma diapazons tika noteikts mērījumos uz ruļļu pārbaudes stenda. Praksē faktiskais veicamais attālums var atšķirties atkarībā no braukšanas stila, ātruma, dažādu komforta/papildu patērētāju izmantošanas apjoma, ārējās temperatūras, līdzbraucēju skaita/papildu kravas un ceļa topogrāfijas.