Pāreja uz e-mobilitāti

Fakti, nevis aizspriedumi.

Elektromobilitāte mainīs mūsu dzīves. Daudzas lietas varēs paveikt vieglāk, gudrāk un ilgtspējīgāk. Tomēr joprojām eksistē daži nepareizi priekšstati. Vairums no tiem ir novecojuši un vairs nav vērā ņemami. Šāda situācija izveidojusies saistībā ar ievērojamu tehnoloģisko progresu. Šeit mēs vēlētos apskatīt visievērojamākos ar elektromobilitāti saistītos stereotipus. Un arī atspēkot tos ar faktiem, lai ikvienam kļūtu skaidrs, ka mobilitātes nākotne ir elektrība. 

Icons für richtig und falsch
Aizspriedums:

Kas notiek, ja nosēžas baterija?

Fakts:

Jūsu elektromobilis jūs savlaicīgi brīdina.

Normāli, ja jūs neignorējat brīdinājums, jums nevajadzētu nonākt situācijā, kurā jūsu elektroauto ir nosēdusies baterija, jo tas savlaicīgi brīdina par to, ka elektroenerģijas rezerve ir gandrīz beigusies. Auto arī automātiski pāriet enerģijas taupīšanas režīmā. Turklāt uzlādes staciju tīkls nākamā gada vai divu laikā strauji augs, un jūsu navigācijas sistēma jūs vienmēr ērti aizvedīs uz tuvāko uzlādes staciju. Starp citu, kā elektroauto vadītājs jūs arī varat izmantot Volkswagen avārijas dienestu, zvanot uz avārijas palīdzības numuru 8000 7003 atrodoties Latvijā, ārvalstīs +371 6751 4349.

Illustration of a smartphone, that displays the logo of the breakdown services that are being called at this moment
Illustration of a smartphone, that displays the logo of the breakdown services that are being called at this moment
Aizspriedums:

Akumulators nekalpo ilgi.

Fakts:

Akumulators kalpo ilgi, un jūs būsit pārsteigts par to, cik ilgi.

Elektromobiļa akumulatora darba mūžs ir atkarīgs no tā, cik bieži tas tiek lādēts un izlādēts. Praksē tas nozīmē, ka elektromobili var lādēt vairākus tūkstošus reižu, līdz akumulatora veiktspēja samazinās. Turklāt Volkswagen garantē, ka akumulatora kapacitāte nesamazināsies līdz mazāk par 70% līdz 8 gadiem vai 160 000 km atkarībā no tā, kurš nosacījums izpildīsies pirmais. 

The MEB chassis with an 8 year warranty
The MEB chassis with an 8 year warranty
Aizspriedums:

Uzlāde aizņem pārāk ilgu laiku.

Fakts:

Ātrās uzlādes punktos akumulators tiek uzlādēts līdz 80% aptuveni 30 minūšu laikā.

Pilnīgas uzlādes laiks ir atkarīgs no uzlādes stacijas veida. Lādēšana ar maiņstrāvu, izmantojot 11 kW Wallbox ulādes iekārtu mājās vai darbā, aizņem 5-8 stundas. Atkarībā no jūsu braukšanas paradumiem pēc tam automobilis ir jālādē tikai vienu vai divas reizes nedēļā vai arī jāveic īsākas uzlādes katru dienu. IONITY publiskajās ātrās uzlādes stacijās akumulatoru līdz 80% var uzlādēt 30 minūšu laikā

Illustration of an electric vehicle
Illustration of an electric vehicle
Aizspriedums:

Elektromobiļi ir dārgi.

Fakts:

Tieši pretēji, pateicoties iegādes stimuliem un nodokļu atvieglojumiem,

Elektromobiļi mūsdienās joprojām tiek uzskatīti par dārgiem. Elektromobiļa iegādes cena patiešām ir augstāka nekā līdzvērtīgam automobilim ar benzīna vai dīzeļdzinēju, kas saistīts ar lielākām akumulatora ražošanas izmaksām. Taču nodokļa atvieglojumi un zemas ekspluatācijas izmaksas, kā arī daudz vienkāršāka apkope ātri vien atsver ieguldījumu. 

Money is being put into an electric car like into a piggy bank