Uzlāde un attālums

Kā es varu uzlādēt elektroauto?

Elektromobilitāte būtiski mainīs mūsu automobiļu uzpildes paradumus. Visbeidzot, jums vairs nebūs jābrauc uz uzpildes staciju, jo elektromobiļa akumulatoru varēs uzlādēt praktiski jebkur - ierastajā elektrības rozetē mājās, izmantojot uzlādes iekārtu, kā arī publiskajās uzlādes stacijās. Atliek to tikai vienreiz izmēģināt, lai saprastu, ka tas ir gandrīz tikpat vienkārši kā uzlādēt viedtālruni.

Electric vehicle is plugged into a power socket

Kas jums ir jāzina par sava elektromobiļa aparatūru.

Uzlādei mājās piedāvājam lieljaudas uzlādes iekārtu, kas tiek stiprināta pie sienas - Wallbox. Tā ir pieejama papildaprīkojumā un piedāvā maksimālo iespējamo uzlādes jaudu līdz 11 kW. Ja lādēšanai tiek izmantota Wallbox, jums vienkārši jāsavieno uzlādes kabelis ar elektromobiļa uzlādes kontaktu, un tiks sākta auto uzlāde. 

Kontakts iekšā, enerģija ārā.

Tikpat ērta lādēšana ir iespējama uzlādes stacijās, kas pieejamas, piemēram, jūsu darba vietā. Šādās vietās uzlādes kabelis parasti jau ir ierīkots. Ja publiskajās uzlādes stacijās uzlādes kabelis nav pieejams, jūs varat izmantot elektromobiļa komplektācijā iekļauto uzlādes kabeli, kuru iesakām patstāvīgi uzglabāt automobiļa bagāžas nodalījumā.

Volkswagen Wallbox

Ir divi dažādi uzlādes veidi.

Uzlāde ar maiņstrāvu

Arī uzlāde pamatā ir sadalīta divos veidos. Veicot uzlādi ar maiņstrāvu, iebūvētā maiņstrāvas/līdzstrāvas uzlādes ierīce pārveido publiski pieejamo maiņstrāvu par nepieciešamo līdzstrāvu. 

Uzlāde ar līdzstrāvu

Izmantojot otru uzlādes veidu – uzlādi ar līdzstrāvu – maiņstrāva pirms nonākšanas automobilī tiek pārveidota par līdzstrāvu, piemēram, uzlādes stacijā. Tā priekšrocība ir tāda, ka uzlādes laikā tiek nodrošināta lielāka jauda, piemēram, uz automaģistrāles, un tādējādi automātiski tiek samazināts uzlādei nepieciešamais laiks. 

Ir divi dažādi savienotāju tipi. 

Iespraust, uzlādēt, atslēgt un atvienot – tieši tik vienkārša ir jūsu elektromobiļa uzlāde. Pēdējo gadu laikā Eiropā kā standarts noteikti divi uzlādes savienotāju tipi.

Mennekes savienotāji

Mennekes savienotājs (2. tips) paredzēts lēnai uzlādei, un tas atbilst Eiropas standartam par uzlādi, izmantojot maiņstrāvu. Visām publiskajām uzlādes stacijām ir vismaz 2. tipa kontaktligzdas.

  1. Moduļu elektroplatformas (MEB) uzlāde, izmantojot maiņstrāvu, notiek ar 7 līdz 11 kW jaudu. Piemēram, ar 11 kW jaudu akumulators tiek pilnībā uzlādēts laikā no piecām (mazais akumulators) līdz astoņām stundām.
  2. Ja jums mājās ir sienas uzlādes ierīce, katru vakaru jūs varat veikt pilnu uzlādi ar 11 kW jaudu. Nepieciešams nodrošināt arī iespēju 5-8 stundās, kamēr atrodaties darbā, no jauna uzlādēt ik nedēļu braukšanai izmantoto enerģiju. Publiskās piekļuves punktos, piemēram, pie lielveikaliem, jūs nākotnē aptuveni stundas laikā varēsit no jauna uzlādēt ik dienu nepieciešamo enerģiju.
Mennekes Connector

Combo 2 savienotāji

Eiropā CCS uzlāde (kombinētā uzlādes sistēma) ir ātrās uzlādes standarts. Attiecīgajā uzlādes savienotājā ir iebūvēti papildu kontakti, lai nodrošinātu ātru uzlādi ar līdzstrāvu. Combo 2 savienotājs ļauj jums veikt uzlādi visās publiskajās uzlādes stacijās, izmantojot līdzstrāvas uzlādes jaudu 22 kW vai vairāk. DC uzlādes jauda līdz 100-125 kW ļauj jums uzlādēt ID. Neo līdz 80% aptuveni pusstundas laikā

Combo 2 connector

No kontaktligzdas līdz ātrās uzlādes stacijai: Cik ātri tiek uzlādēts akumulators.

Pamatnosacījums -  jo lielāka uzlādes jauda, jo īsāks uzlādes laiks. Taču uzlādes laiks var ievērojami atšķirties atkarībā no lādēšanas režīma, akumulatora uzlādes līmeņa un tā, cik daudz jaudas automobilis spēj uzņemt. Uzlādes procesu ietekmē arī apkārtējās vides apstākļi, piemēram, temperatūra un saule, kā arī akumulatora temperatūra. Piemēram, ja lādēšanai tiek izmantota ierastā elektrības rozete mājās, ikdienas vajadzībām pilnīgi pietiek ar 2 kW jaudu stundā, lai uzlādētu automobili nakts laikā. Ātrāku uzlādi nodrošina uzlādes iekārta Wallbox vai maiņstrāvas uzlādes stacija - pilnīgai akumulatora uzlādei nepieciešamas tikai aptuveni 5-8 stundas (atkarībā no akumulatora lieluma).

 Visātrākās ir lieljaudas uzlādes stacijas ar jaudu no 100 kW, kas ļauj uzlādēt akumulatoru līdz 80% pusstundas laikā. Mēs neiesakām akumulatoru uzlādēt līdz 100% katru dienu. Tas saudzē akumulatoru¹.

Uzlāde notiek šādi

1
Atveriet uzlādes porta vāku
an opened filler flap on an electric car
2
Pieslēdziet kabeli uzlādes stacijas iekārtai vai kontaktligzdai
Connecting the cable to a charging station
3
Pieslēdziet kabeli savam automobilim
Connecting the cable to an electric vehicle
4
Veiciet autentifikāciju (ja nepieciešams)
Authentification at a charging station with a charge card
5
Aizslēdziet savu automobili
Locking the car with the key
6
Sākas uzlāde
Visualisation of the charging process on a charging station

 

 

 

 

¹ Lai šeit nodrošinātu pilnu uzlādi, jums nepieciešamas aptuveni 5-8 stundas (atkarībā no akumulatora lieluma).